Cumartesi , Ocak 31 2015
Son Haberler

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Taban Puanları 2012 – 2013

Cumhuriyet Üniversitesi tarihimizin köklü sayılabilecek üniversitelerinden biridir. Orta Anadolu kentlerinden olan Sivas’ta bulunmaktadır ve 1974 senesinde kurulmuştur. İlk kurulduğu günden bu güne birçok öğrenci tarafından tercih edilen üniversitenin öğrenci sayısı 40.000’in üzerinde seyretmektedir.

 Cumhuriyet Üniversitesi’nde şu anda 1500 öğretim elemanı görev almaktadır. Görev alan bu elemanların 200’e yakını profesör diyebileceğimiz niteliktedir. Altyapısı ile gelişmiş ve laboratuar olarak iyi durumda olan üniversitemizdir.

Sivas-Kayseri yolu üzerinde bulunan Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas’ın merkezine yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıktadır. Bol ağaçlandırma ve yeşilliği ile öğrenciler için güzel bir yaşam yeridir. İçerisinde toplamda 16 tane fakülte bulundurur ve buların yanı sıra 5 yüksek okul, 4 enstitü, 13 meslek yüksek okulu ve 1 adet konservatuar vardır. Üniversitenin meslek yüksekokullarının hepsi Sivas’ın ilçelerindedir.

 

Taban Puanları için TIKLA!

Bu yazı için gelen aramalar:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
Scroll To Top
Daha fazla Eğitim
İzmir_Kâtip_Çelebi_Üniversitesi_logosu
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Taban Puanları 2012 – 2013

Katip Çelebi Üniversitesi 2010 yılında kurulmuş olan, İzmir’in en yeni üniversitesidir. Özel değil devlet üniversiteleri arasındadır. Her sene öğrenci sayısını...

Kapat