Cumartesi , Ocak 31 2015
Son Haberler

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Taban Puanları 2012 – 2013

Katip Çelebi Üniversitesi 2010 yılında kurulmuş olan, İzmir’in en yeni üniversitesidir. Özel değil devlet üniversiteleri arasındadır. Her sene öğrenci sayısını giderek artıran üniversitede bu yıl 850 öğrenci öğrenim görecektir.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin öğrencilerinin çoğu KYK yurtlarında kalmaktadır. Ayrıca yurttan okula, okuldan yurda olmak üzere servislerde bulunmaktadır. KYK yurtlarını tercih etmeyenler için ise üniversite çevresinde özel yurtlar bulunmaktadır.

Öğretim üyesine düşen öğrenci sayısı bakımından Türkiye’nin en ideal üniversitesinden biridir. Üniversitenin dili İngilizcedir. Katip Çelebi Üniversitesi’nde şu anda 15’e yakın öğrenci kulübü bulunmaktadır. Öğrenci kulüpleri değil üniversitelerde olduğu gibi çok gelişmiş olmasa da günden güne kendini geliştirme ve büyümektedir.

Ayrıca İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, ilk yılında Erasmus programı için yurtdışına 20 öğrenci göndermiştir.

 

Taban Puanları için TIKLA!

Bu yazı için gelen aramalar:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 
Scroll To Top
Daha fazla Eğitim
19-mayıs-üniversitesi-formasyon-2013
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Taban Puanları 2012-2013

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Karadeniz’in en büyük ili olan Samsun’da bulunmaktadır. 1975 yılında Samsun’da kurulmuş olan üniversitenin köklü bir üniversite olduğunu...

Kapat